Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color

+48 71 716 47 34

MASAŻ ANTYCELLULITOWY
Cellulit to nieprawidłowo rozmieszczona pod powierzchnią skóry tkanka tłuszczowa, która uwidacznia się w postaci nierówności, wzgórków i wgłębień na powierzchni ciała.Powodami powstawania może być, zła dieta czy też nagły wzrost tkanki tłuszczowej, a odpowiedzialne za odkładanie tłuszczu są żeńskie hormony-estrogeny Dotknięta cellulitem skóra jest pofałdowana, mało sprężysta, a wyglądem przypomina skórkę pomarańczy- stąd potoczna nazwa tej dolegliwości. Najczęściej pojawia się na udach,pośladkach, brzuchu i przedramionach.

Masaż antycellulitowy to zespół technik dobieranych tak aby usprawnić krążenie całego organizmu, zwłaszcza tych miejsc, gdzie nastąpiły zmiany.

Masaż jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z cellulitem. Działa na skórę i tkankę podskórną usuwając zbędne toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, zmniejszając zastoje limfatyczne i pobudzając prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Po takim masażu komórki są lepiej dotlenione i odżywione, skóra jest gładsza, bardziej napięta, sprężysta i jędrna. Masaże tego typu stosowane są zarówno w celach profilaktycznych jak i leczniczych.